خريد بليط هواپيما
خريد بليط هواپيما

انواع بليط هواپيما

بليط هواپيما انواع مختلفي دارد كه با توجه به قيمت هاي آنها رده بندي مي شود. در باره انواع بليط هواپيما توضيح كوتاهي مي دهيم.

بليط سيستمي

بليط سيستمي نوعي از بليط هواپيماست كه فرقي ندارد آن را از دفترهاي خدماتي مسافرتي يا خود شركت هاي هواپيمايي و غيره آن را تهيه كنيد هزينه آن در همه جا يكسان است و قيمت آن بر اساس نرخ تصويب شده خود شركت هواپيمايي مشخص مي شود. فرق اين بليط ها نسبت به ساير بليط ها در آن است كه قابل برگشت هستند. اگر شما از سفرتان منصرف شويد و يا به هر دليلي سفرتان را لغو كنيد مي توانيد بليط هواپيما را برگردانيد و با كسر مبلغ اندكي از آن پول بليط تان را تحويل بگيريد. مقدار كسر شده نيز توسط خود شركت هواپيمايي مشخص مي شود. شما با خريد بليط هواپيما به صورت سيستمي مي توانيد پول خودتان را با كسر جريمه آن در اسرع وقت و در كمترين زمان بازپس بگيريد. شركت خريد بليط هواپيمايي ما اين امكان را براي شما آماده كرده است تا در كمترين مدت بعد از انصراف به پول تان برسيد. در برخي از شركت ها اين زمان تا يك روز طول مي شكد كه در شركت ما اين كار و بازپس دادن پول به صورت لحظه اي انجام مي شود و به حساب شما بازگشت داده مي شود. تفاوت ديگر اين بليط با ساير بليط ها در متفاوت بودن قيمتبليط هواپيما با توجه به رده سني مسافران است. قيمت بليط هواپيما براي بزرگسالان و كودكان و نوزادان يكسان نيست و خريد بليط براي اطفال و نوزادها ارزان تر از بليط بزرگسالان است. اگر شما در سفرتان كودك و نوزادي را به همراه داريد خريد بليط سيستمي بهترين انتخاب براي شماست.

بليط چارتر

شما هم شايد متوجه تغيير قيمت بليط هواپيما در پروازهاي چارتر شده ايد اين بليط ها در برخي پروازها ارزان تر از ساير بليط ها نشان داده مي شوند. اين بليط ها براي شركت هاي خدمات مسافرتي يا همان آزانس هاي مسافرتي مي باشند كه همه صندلي هاي پرواز را از پيش خريده اند و قيمت بليط هواپيما را براساس نرخ هاي خودشان قيمت گذاري مي كنند. به همين خاطر قيمت بليط چارتر خيلي متغير است و وابسته به تقاضاي مسافران است و با درخواست آنها قيمت ها تغيير مي كند. به عنوان مثال در برخي اوقات كه درخواست ها براي بليط هواپيما بيشتر مي گردد، مثل زمان تعطيلات نوروزي، تابستان، مناسبت ها و عيدهاي مذهبي و غيره، قيمت بليط هواپيما بيشتر مي شود. روال كار به اين صورت است كه شركت هاي خدمات مسافرتي چارتركننده‌ بليط هر چقدر به تاريخ پرواز هواپيما نزديك مي گردند، نرخ بليط هواپيما در پروازهاي چارتر را كاهش مي دهند. برعكس بليط‌ سيستمي، بليط چارتري قابل برگشت نيست و به هيچ نحوي نمي توانيد آنها را برگردانيد و پول خودتان را بگيريد. همينطور در پروازهاي چارتري نرخ بليط هواپيما براي همه افراد چه بزرگ و چه كوچك يكسان مي باشد.

قيمت بليط چارتر

پرواز چارتر، پروازي است كه در آن تمامي صندلي‌هاي يك هواپيما و يا تعدادي از آن‌ ها، توسط شركت خدمات مسافرتي به اجاره گرفته مي شود. پرواز چارتر، اكثرا در مسيرهاي پر ترافيك مانند تهران – مشهد متداول تر است. صندلي ‌هاي پرواز چارت، هم به تورهاي گردشگري و هم به صورت مستقل به فروش مي رسند. اگر صندلي هاي پرواز چارتر در زمان مشخصي پر نشود نرخ بليط ها كاهش مي يابد تا زودتر صندلي هاي خالي پر شوند. چرا كه اگر صندلي ها خالي بمانند هزينه آن به عهده شركت اجاره كننده پرواز چارتر خواهد بود.
بليط هاي چارتر به اين صورت به فروش مي رسد كه نخست خط هوايي كه بليط چارتر را مي فروشد معين مي شود و بعد به سمت پرواز چارتر راهنمايي مي‌ شويد و در آخر خواهيد توانست از محل معين شده ، بليط هواپيماي خودتان را تهيه كنيد.

بليط ارزان هواپيما هم در پرواز چارتر و هم در پرواز سيستمي موجود مي باشد. براي تهيه بليط ارزان هواپيما در سفرهاي داخلي بايد به مرجع مطمئني مراجعه كنيد و در ضمن بايد صبر داشته باشيد و با نهايت دقت نوع پروازتان را با توجه به مسير و مقصدي كه قصد عزيمت به آنجا داريد را انتخاب كنيد. خيلي از مسافرها از پيدا نكردن قيمت بليط هواپيماي مدنظرشان شكايت مي كنند. علت اين شكايت ها در بيشتر مواقع ناشي از عدم جستجوي درست آنها در چارتر است.

اگر شما نتوانيد در چارتر جستجوي درستي داشته باشيد بدون اينكه بفهميد بليط هواپيماي گران تري را خواهيد خريد. در صورتي كه با كمي دقت و صبوري مي توانستيد بليط ارزان تري را از بين گزينه هاي چارتر پيدا كنيد و آن را بخريد. نكته ديگري كه وجود دارد اين است كه به هيچ وجه چارتر را به صورت آفلاين مشاهده نكنيد چون مي تواند گمراه كننده باشد قيمت ها در هر لحظه اي تغيير مي كنند و احتمال دارد قيمتي ارزان تر بر روي چارتر قرار گرفته باشد كه شما به صورت آفلاين نخواهيد توانست به آن دسترسي داشته باشيد و آن را ببينيد. يكي از برتري هاي خريد آنلاين بليط هواپيما، اين است كه شما جريان تمامي مرحله هاي خريد بليط هواپيما قرار مي گيريد و بليط ارزان هواپيما را هم، خودتان در خريد آنلاين بليط هواپيما در چارتر به راحتي تشخيص خواهيد داد و نسبت به خريدش اقدام خواهيد نمود. پس با آگاهي كامل از مرحله هاي خريد بليط ارزان هواپيما، مي‌توانيد بدون محدوديت زماني و مكاني، اقدام به خريدبليط هواپيما به صورت چارتري كنيد.

ادامهـ مطلبـ
| ۴ مرداد ۱۳۹۶ | ۰۱:۱۷:۵۸ | سامان
خريد بليط هواپيما،
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

آخرین مطالب ارسالی

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان